Miejsce, które nazywałam domem – nostalgiczne prace Tran Nguyen

17 października 2013, by , 2 komentarze

W pracach tej wietnamskiej artystki jest coś niewypowiedzianie nostalgicznego i refleksyjnego zarazem.
Portrety nienaturalnej wielkości kobiet, na tle porzuconych, jak można sobie wyobrażać, budynków mieszkalnych budzą wiele pytań. Kim są te kobiety? w jaki sposób znalazły się właśnie tam? Czy to ich dom, czy przypadkowe miejsca? Skąd na ich twarzach taki smutek? Co doprowadziło je do takiej sytuacji?

tran nguyen, portrety kobiet pośród opuszczonych miast, ołówek i akryl, wietnamska artystka mieszkająca w Stanach tran nguyen, portrety kobiet pośród opuszczonych miast, ołówek i akryl, wietnamska artystka mieszkająca w Stanach tran nguyen, portrety kobiet pośród opuszczonych miast, ołówek i akryl, wietnamska artystka mieszkająca w Stanach tran nguyen, portrety kobiet pośród opuszczonych miast, ołówek i akryl, wietnamska artystka mieszkająca w Stanach tran nguyen, portrety kobiet pośród opuszczonych miast, ołówek i akryl, wietnamska artystka mieszkająca w Stanach trannguyen3

Na te i inne pytania każdy musi spróbować odpowiedzieć sobie sam, obcując z tymi genialnymi pracami Tran Nguyen.
Na szczęście nie musimy się jednak zastanawiać kim jest ta kobieta:
Tran Nguyen, zdjęcie z pracowni artystki

Tran Nguyen to urodzona w Wietnamie artystka. Większość życia spędziła w Stanach Zjednoczonych i tu też zdobyła dyplom na wydziale Ilustracji w Savannah College of Art and Design. Jej największą pasją jest tworzenie obrazów, które mogą służyć jako pomoc przy pracy psychoterapeutycznej – np. podczas wizualizacji i analizy snów.
Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że swój cel realizuje w 100% – jej obrazy to jak kadry żywcem wyjęte z marzeń sennych – idealnie metaforyczne i lekko nieprawdopodobne.
Ulubioną techniką Tran pozostaje ta zastosowana również w pracach pokazanych powyżej – kolorowy ołówek z delikatnych dodatkiem akrylu. Swoje prace wykonuje na papierze.
Aktualnie Tran Nguyen jest reprezentowana przez Richard Solomona  i Thinkspace Gallery.

Więcej na stronie artystki TUTAJ.


Tagi: , ,
W kategorii: ,


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *