Marilyn Monroe ćwiczy jogę – sport w stylu vintage

10 listopada 2013, by , Dodaj komentarz

Marilyn Monroe to bez wątpienia jedna z najbardziej urzekających gwiazd wszechczasów. O jej życiu prywatnym, karierze i tragicznej śmierci napisano prawdopodobnie więcej, niż o jakiejkolwiek z obecnych megagwiazd napiszemy kiedykolwiek, choćby żyła i 120 lat.
Tym bardziej miłym zaskoczeniem może wydawać się fakt, że MM i jej życiorys nadal skrywa informacje, które potrafią pozytywnie zaintrygować. Choć fakt ten na pierwszy rzut oka nie pasuje do jej neurotycznej osobowości, wiele wskazuje na to, że Marilyn była wierną fanką jogi!
Marilyn-Monroe-Yoga-Pose Marilyn-Monroe-Boat-pose-Navasana

Pierwsze dowody na zamiłowanie MM do tego sportu pochodzą z ok. 1946 roku, mnie więcej z czasu, gdy Marilyn podpisała swój pierwszy kontrakt filmowy. W galerii poniżej możecie z łatwością odnajdziecie 5 czarno-białych fotografii prezentujących Marilyn w tym samym stroju do ćwiczeń. Zdjęcia te pochodzą z promocyjnej sesji zdjęciowej zrealizowanej w ’46 i rozpowszechnionej w roku 1948.
Jeśli spojrzeć jak data ta wpisuje się w historię popularyzacji jogi w zachodniej kulturze, łatwo zauważyć, że sesja Marilyn zbiega się datą otwarcia w Los Angeles kultowego studia jogi Indry Devi. Również asany praktykowane przez MM na zdjęciach zdają się pozostawać pod silnym wpływem nauk Indry.
Marilyn-Monroe-Headstand-Shirsasana-VI Marilyn-Monroe-Headstand-Shirsasana-V MarilynMonroe
Czy oznacza to, że Marilyn była uczennicą legendarnej Indry Devi? Na poparcie tej tezy, niestety trudno znaleźć jakichkolwiek twardych dowodów. Nie zachowało się żadne wspólne zdjęcie Marilyn i Indry. W 1953 roku Indra opublikowała także listę swoich słynnych klientów. Pomimo, iż jest to szczytowy okres kariery MM, próżno szukać jej nazwiska w publikacji Indry. Ich kontakty pozostały więc najprawdopodobniej na tyle luźne, że Indra nie odważyła się nazwać Marilyn swoją uczennicą.

Poniżej znajdziecie zestaw prawdopodobnie wszystkich aktualnie znanych fotografii przedstawiających Marilyn praktykującą asany.

 

Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintageMarilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintageMarilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage  Marilyn Monroe praktykuje jogę, wszystkie znane fotografie MM w asanach, gwiazdy i joga, joga vintage


Tagi: , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *