Jeśli nie Jeff Koons to kto…. – niesamowite rzeźby z balonów Roba Driscolla

28 grudnia 2013, by , 1 komentarz

Kilka miesięcy temu słynna rzeźba Jeffa Koonsa „Balloon Dog (Orange)” została sprzedana na aukcji w Christie’s za sumę 58,4 mln USD. Tym samym pobity został aukcyjny rekord w kategorii artystów żyjących. Nie brakuje jednak głosów krytycznych.. Balonowe rzeźby Jeffa Koonsa, nie są wprawdzie robione z prawdziwych balonów, a stali nierdzewnej uformowanej i pomalowanej tak, by przypominały kolorowe ozdoby rodem z przyjęć dla dzieci, wiele osób i tak uważa jednak tego rodzaju sztukę za „niepoważną” i „mało ambitną”. Do balonów przywiązany jest także sam Koons. Jakiś czas temu głośno było o tym, iż artysta domaga się zastrzeżenia wizerunku psa zrobionego z balonów, gdyż uważa go za swoją intelektualną własność.
Afera szczęśliwie nie powstrzymała jednak Roba Driscolla od rozpoczęcia w styczniu 2013 roku swojego Daily Balloon Project. Wprawdzie charakterystyczny pies został dyplomatycznie pominięty, lecz skojarzenia z Jeffem Koonsem nasuwają się same.. :)

Rob Driscoll - My daily balloon project

Rob Driscoll – My daily balloon project

Jeff Koons -"Balloon Dog" (2000 r.)

Jeff Koons -„Balloon Dog” (2000 r.)

Rob Driscoll nie ma jednak ambicji konkurować ze słynnym artystą. Cóż to zresztą byłaby za konkurencja!? Jeff Koons nie miałby żadnych szans w tym pojedynku! :)

Rob to profesjonalny fotograf, magik i artysta balonowy. 20 lat w swoim fachu sprawia, że w rzeźbach zrobionych z balonów nie ma sobie równych! Aby tego dowieść, rok temu podjął się wyzwania – 365 rzeźb udokumentowanych na stronie internetowej. My Daily Balloon Project dobiega właśnie końca – warto więc sprawdzić jak Rob poradził sobie z tak ambitnym zadaniem!
Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project

Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project Rob Driscoll - My daily balloon project
Rob Driscoll - My daily balloon projectRob Driscoll - My daily balloon project

Rob Driscoll - My daily balloon projectRob Driscoll - My daily balloon project
Rob Driscoll - My daily balloon project
Rob Driscoll - My daily balloon project


Tagi: , , ,
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *