Gwiezdny Pył Ludovica Florenta

2 marca 2014, by , Dodaj komentarz

Francuski fotograf Ludovic Florent nie kryje fascynacji pięknem ludzkiego ciała. Jego prace to prawdziwy hymn ku czci ludzkiej fizjonomii.W swojej słynnej serii Poussières d’étoiles (Gwiezdny Pył), artysta uwiecznił tancerzy i tancerki poruszające się w chmurze mąki. Efekt? Magiczne, lekko odrealnione ujęcia – zatrzymane w kadrach postacie zdają się płynąć i poruszać w zwolnionym tempie.
Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki Ludovic Florent Poussières détoiles - piękno nagiego ciała tancerzy w chmurze z mąki
Poussières d’étoiles to jednak nie jedyny cykl Ludovica Florenta poświęcony urodzie ludzkiego ciała. Artysta tak wypowiada się o fizyczności człowieka: „Wierzę, że pod cielesną pokrywą kryje się dusza, zarazem wrażliwa, jak i wyzywająca. I to właśnie próbuję uchwycić w każdej mojej fotografii”.

Ludovic Florent Chrysalide

Ludovic Florente "Chrysalide" Ludovic Florente "Chrysalide"

Ludovic Florente Spectral
Ludovic Florente "Spectral" Ludovic Florente "Spectral" Ludovic Florente "Spectral" Ludovic Florente "Spectral"

Ludovic Florente Deep Water
Ludovic Florente "Deep Water" Ludovic Florente "Deep Water" Ludovic Florente "Deep Water" Ludovic Florente "Deep Water"


Tagi: , , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *