Grecki artysta niszczy banknoty euro!

3 marca 2015, by , Dodaj komentarz

Stefanos pragnie, by każdy zapamiętał jak jego kraj pogrążył się w kryzysie gospodarczym.img_11_1423910059_6597f0922eefd6e710a69f5e8a910ae3
1109538
1109537
Grecja zmagała się z poważnym kryzysem finansowym w przeciągu ostatnich pięciu lat. Przedsiębiorstwa masowo unikały płacenia podatków tak, jakby nagle bycie uczciwym stało się niemodne. Państwu od momentu przyjęcia waluty Euro pieniądze zaczęły uciekać w zatrważającym tempie.

Grecki artysta Stefanos odkrył całkowicie nowatorski sposób wyrażania swojego niezadowolenia z nałożonych przez Unię Europejską wyrzeczeń oraz chciwych i zachłannych korporacyjnych szczurów – zaczął niszczyć banknoty euro.
1109536 1109535 1109539

W ciągu ostatniego roku Stefanos tworzył niepokojące sceny oraz slogany na banknotach euro. Sprytny artysta skanuje je dla przyszłych pokoleń, a oryginały puszcza z powrotem w obieg. Dzięki temu, że Euro jest walutą o trans granicznym
charakterze – jego przesłanie ma szansę przekroczyć granice państw i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dla przykładu, przekaz na jednym z banknotów o nominale 100 euro widnieje mężczyzna wiszący na stryczku. Kolejny przedstawia Grim Reaper – ilustracje, która poświęca delikatność na korzyść brutalności. Tylko wyobraźcie sobie otrzymanie jednego z takich przekazów w kantorze!

Stefanos nawołuje: „Obserwując krajobrazy znajdujące się na banknotach euro, jednostka nie widzi jakiejkolwiek rzeczywistości! W ogóle w ciągu ostatnich pięciu lat rozpadająca się gospodarka grecka spowodowała tylko przemoc i rozpad społeczeństwa. Postanowiłem więc połączyć te dwie rzeczy. Do fałszowania banknotów europejskiego dokumentu, który jest w obiegu trans granicznym, w tym również w Grecji. W ten prosty sposób mogę bombardować własność publiczną z wygodnej kanapy w salonie.”

Po głosowaniu przeciwko dojściu do władzy radykalnej partii anty-oszczędnościowej zwanej Syriza, które miało miejsce w zeszłym miesiącu, przyszłość pozostaje dla państwa Greckiego niepewna. Zostało to okrzyknięty rewolucyjnym ruchem na korzyść Lewicy. Grecy wciąż jednak czekają, by zobaczyć czy śmiałe poglądy partii pomogą w wyciagnięciu kraju z kryzysu gospodarczego.


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *