Dwie twarze Sebastiana Bieńka

2 listopada 2013, by , 1 komentarz

Kto mógłby przypuszczać, że za pomocą kilku pociągnięć markerem, nasza twarz może zmienić się w obraz rodem z horroru. Metafora „dwóch twarzy’ i koncepcja dwulicowości towarzyszy nam od zarania dziejów. Co innego jednak gdy pozostaje ona w sferze wyobraźni, a co innego gdy przenosimy ją do świata realnego – traktujemy dosłownie.
Sebastian Bieniek – niemiecki artysta polskiego pochodzenia wykorzystuje iluzję optyczną, by stworzyć serię niepokojących, mrożących krew w żyłach obrazów. Z pozoru wszystko jest tu w porządku – postacie ludzkie w codziennych sytuacjach – niestaranny – celowo mało realistyczny makijaż wykonany na ich twarzach – w miejscach, których nigdy byśmy nie oczekiwali, w zasadzie  nie powinien wzbudzić w nas tak wielkich emocji. Jest tu coś z Picassa, troszkę Almodovara…a jednak nie jesteśmy w stanie przejść nad zdjęciami do porządku dziennego.

Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween Double Face, Dwie Twarze, Sebastian Bieniek, sesja zdjęciowa, makijaż twarzy w wykorzystaniem iluzji optycznej, makijaż na Halloween

 

Chcecie pozostawać na bieżąco z pracami Sebastiana? Zajrzycie na jego Facebooka TUTAJ.


Tagi: ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *