Drzewa lamentują nad utraconym życiem – obrazy Alison Moritsugu

6 grudnia 2015, by , Dodaj komentarz

Nowojorska artystka Alison Moritsugu maluje cudowne, romantyczne wręcz pejzaże na pniach ściętych drzew. W ten sposób tworzy obrazy życia, jakie mogło czekać drzewa, gdyby nie zostały przedwcześnie ścięte.
151-55313-ba6a-790x350 151
Artystka wykorzystuje naturalną strukturę pnia, malując z zachowaniem zagłębień i pęknięć, naturalnie zarysowanych w drzewie. W jej obrazach widać silne inspiracje stylem i malarstwem  Alberta Bierstadta i Frederica Edwina Churcha.
829 736

Obrazy mają dwojaką funkcję. Z jednej strony służą jako rodzaj medytacji i zastanowienia nad przerwanym życiem drzew, z drugiej zaś celowo podkreślają kontrast pomiędzy zwalonym pniem drzewa, a jego żywotnym, utraconym potencjałem.
Artystka idzie o krok dalej, twierdząc, że wyidealizowane pejzaże to sztuczka, która od stuleci używana jest by kusić nas do ucieczki, wyjazdów wakacyjnych i zwiedzania, budując w nas fałszywe przekonanie, że natura istnieje obok nas, w wyizolowaniu od świata ludzkiego, tylko czekając na moment by zostać przez ludzi użytą i wykorzystaną. Zestawienie tych perfekcyjnych obrazków z czymś tak ostatecznym jak martwe, ścięte drzewo – tworzy kontrast przywracający nam właściwą perspektywę.

Więcej obrazów Alison Moritsugu >>> TUTAJ


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *