Damien Hirst ujawnia swój nowy obraz – AKTUALIZACJA

9 stycznia 2014, by , Dodaj komentarz

Oto obraz, na który wszyscy czekali! Kontrowersyjny artysta, który w minionych latach zasłynął umieszczaniem martwych zwierząt w formalinie, inkrustowaniem ludzkich czaszek, a wreszcie rekordowym spadkiem wartości swoich prac i poddawaną w wątpliwość sprzedażą swojego dzieła za 50 mln funtów, powraca do korzeni.

Najnowsze dzieło Damiena Hirsta to wyraźny zwrot w kierunku jednego z najbardziej rozpoznawalnych motywów sztuki artysty – kolorowych kropek.
Obraz zatytułowany po prostu ‚Mickey’ został zaprezentowany wczoraj. Damien Hirst wykorzystał popularny wizerunek z bajek Walta Disneya i zredukował go do 12 kolorowych kropek. Pomimo zastosowania tak dużego wizualnego skrótu, postać Myszki Mickey jest nadal rozpoznawalna, a kompozycja jasna i czytelna.

Nowy obraz Damiena Hirsta "Mickey"

zdjęcie: Damien Hirst and Science Ltd.

Obraz trafi na aukcję charytatywną na rzecz fundacji Kids Company. Aukcja odbędzie się 13 lutego w domu aukcyjnym Christie’s. Poprzednie prace artysty zrealizowane w podobnym stylu, na aukcjach Christie’s zostały sprzedane za min. 500 tys. funtów.

Cena wywoławcza obrazu nie jest jeszcze znana.
AKTUALIZACJA
Obraz został sprzedany za £902,500, przy estymacji £300,000 – £500,000

Damien Hirst 'Arginine Decarboxylase', 1994 r., sprzedany za 881 250 funtów

Damien Hirst ‚Arginine Decarboxylase’, 1994 r., sprzedany za 881 250 funtów


Tagi: , , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *