Bóg jest miłością – czy kontrowersyjny performance francuskiego duetu Epactase obraża uczucia religijne?

14 stycznia 2015, by , Dodaj komentarz

Artystyczny duet Epactase, składający się z fotografa Corentina Fohlena i artysty performatywnego Jérôme Von Zilwa zasłynął we Francji kontrowersyjnym projektem , który dla jednych stanowi poważną obrazę uczuć religijnych, dla innych zaś jest ciekawą, artystyczną kreacją. Wykorzystywanie motywów religijnych w sztuce to ostatnio bardzo delikatny temat. Artyści dowolnie interpretujący tematy wiary narażają się nie tylko na krytykę ze strony społeczeństwa, ale i poważne niebezpieczeństwo. Sztuka od zawsze była i pozostanie przekraczaniem granic. Kontrowersyjny projekt Epactase wywołuje oburzenie, lecz przypomina o tym, co leży u podstawy rozwoju świata artystycznego.
epectase01

Zdjęcia autorstwa Corentina Fohlena przedstawiają drugą połowę duetu Epactase – Jérôme Von Zilwa, przytulającego się do figury ukrzyżowanego Chrystusa, w różnych miejscach we Francji. Projekt to dosłowna interpretacja słów „Bóg jest miłością”.

Według relacji samych artystów, podczas realizowania zdjęć, spotykali się z różnymi reakcjami – od śmiechu począwszy do oskarżeń o wandalizm i obrazę uczuć religijnych.

epectase03 epectase04 epectase05 epectase06 epectase07 epectase08 epectase09 epectase10 epectase11

Inne prace duetu Epactase na stronie artystów >>> TUTAJ


Tagi: , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *