Błyskotliwie i ironiczne ilustracje Guy’a Billout’a zmieniają rzeczy zwykłe w nadzwyczajne

5 stycznia 2016, by , 1 komentarz

Artysta oferuje humorystyczne spojrzenie na inną wersję społeczeństwa. Jego prace są minimalistyczne, ale przy bliższym spojrzeniu ukazują mnóstwo alternatywnych scenariuszy.billout billout1 billout2
Rysunki Billout’a ukazywały się w wielu publikacjach prasowych, takich jak The New Yorker, a ostatnio, The Atlantic. Artysta także pisze i ilustruje książki dla dzieci. Jego styl charakteryzuje się delikatną i ekonomiczną pracą linii, głębokim cieniem i prawie zawsze ironią.

Guy Billout podkreśla swoją obecność w świecie ilustracji od ponad 45 lat. W 1969 roku, jako niedoświadczony profesjonalista, zgromadził zbiór ilustracji i pokazał je Miltonowi Glaserowi, dyrektorowi graficznemu magazynu The New Yorker. Jego prace została doceniona do tego stopnia, że jest on jednym z najbardziej znaczących twórców.
billout3 billout4

Ilustracje artysty są piękne, eleganckie i spokojne. Nie brakuje im bujnej ekspozycji kolorów i wykwintnego rzemiosła. Styl i technika przeczy surrealistycznym, niemal psychodelicznej tematyce jego prac. Obrazy żyją w alternatywnym wszechświecie, równoległym ze światem marzeń z powieści science fiction (lub filmu), gdzie coś zawsze jest nie w porządku. Artysta przedstawia skomplikowane pojęcia i wyobrażenia za pomocą ilustracji.
billout7 billout6 billout5

Artysta przedstawia prawo życia, ludzkości i świata, zaprojektowane i zilustrowane z głęboką inteligencją i dowcipem. Jego prace są hipnotyzujące.

 


Tagi: , ,
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *