Artysta chce spędzić 28 dni jako ktoś zupełnie inny – nasz typ z portalu Kickstarter

22 listopada 2014, by , Dodaj komentarz

Brytyjski artysta Mark Farid rozpoczął właśnie przygotowania do nietypowego projektu artystyczno-socjologicznego. ‚Seeing I’ zadebiutował właśnie na portalu Kickstarter i jeśli artyście uda się zebrać oczekiwaną kwotę pieniędzy, możemy być świadkami niezwykłego doświadczenia na dwóch żywych organizmach.
virtual

Pieniądze zebrane za pomocą portalu Kickstarter, artysta planuje przeznaczyć na budowę specjalnych okularów, które pozwolą mu w pełni zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i przeżyć 28 dni jako ktoś inny.
W założeniu, Mark Farid spędzi 28 doby ze specjalnym zestawem słuchawek i okularów na głowie. Podobny (choć mniejszy) zestaw nosić będzie specjalnie wyselekcjonowany ochotnik, który spełni przedstawione przez artystę warunki i zgodzi się by Mark Farid poznał najintymniejsze szczegóły jego życia.

Aby zostać zakwalifikowanym do programu należy spełnić następujące warunki:
– mieć powyżej 21 lat
– być heteroseksualnym mężczyzną
– mieszkać z partnerką
– nie mieć żadnych wcześniejszych związków z Markiem Faridem
– zgodzić się na noszenie urządzenia przez 24 godziny na dobę, również podczas czynności fizjologicznych i seksu.
– zachować cały projekt w tajemnicy

Jeśli odpowiedzieliście ‚TAK’ na wszystkie powyższe stwierdzenia, swoją aplikacje możecie złożyć TUTAJ
virtual1 virtual2 virtual3 virtual4

Na czas trwania eksperymentu, Mark Farid planuje zamieszkać w przezroczystym kontenerze, zawierającym tylko łóżko, toaletę i prysznic. Ze względu na duże obciążenie psychiczne, jakiemu poddany będzie Mark, przez godzinę dziennie asystować będzie mu psycholog. Będzie to też jedyny moment podczas doby, kiedy artysta będzie mógł z kimkolwiek porozmawiać.

Na podstawie ‚Seeing-I’ powstanie film dokumentalny, próbujący odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób definiujemy siebie i jaka jest rola jednostki w społeczeństwie.
Mark Farid tak mówi o projekcie:
„Wydaje mi się, że żadna z rzeczywistości, w których żyjemy nie jest do końca prawdziwa Traktujemy fizyczność jako ‚rzeczywistość’ , ale każdy budynek, każda droga park, czy ogród zostały przez kogoś zaprojektowane. Każdy aspekt naszej rzeczywistości jest nienaturalny. Żyjemy w całkowicie sztucznym, stworzonym przez człowieka świecie.” <źródło >>> tutaj>

Projekt ‚Seeing-I’ ma aktualnie na koncie 4 tysiące funtów. Do celu brakuje mu jeszcze całkiem sporo, więc jeśli macie ochotę – wesprzyjcie Marka Farida na Kickstarterze.

Whyart jest jednym z sponsorów projektu.


Tagi: , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *