A co tam u Ciebie Skarbie w życiu osobistym…? Suzanne Heitz żyje na niby

6 marca 2014, by , Dodaj komentarz

„Ale co właściwie miałam zrobić? Nie możesz tak po prostu iść do sklepu i kupić sobie rodziny. A właściwie czemu nie…? Ja tak właśnie zrobiłam. Są sztuczni. Cukierkowe skorupki, puste w środku. Robimy razem wszystko, to co każda rodzina. Tzn. robimy sobie zdjęcia z fajnym tłem. Bo przecież w tym wszystkim nie chodzi o <wspólne podróżowanie>, czy <pogłębianie relacji>. Chodzi o to żeby zrobić sobie ładną fotkę. Nie ważne jak się czujemy, ważne jak to wygląda”

Suzanne Heitz miała serdecznie dosyć pytań o swoje życie osobiste. Pełne niedowierzania i politowania spojrzenia serwowane jej zarówno przez rodzinę, jak i „dobrze-jej-życzących” znajomych oraz komentarze o „tykającym zegarze biologicznym”,  skłoniły ją pewnego dnia do wyprawy do sklepu z manekinami.
Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed"

Starannie wyselekcjonowany, plastikowy „mąż” i „córka” stali się jej towarzyszami podróży po Europie i głównymi bohaterami projektu fotograficznego „Life Once Removed”.
Za pomocą kilkudziesięciu zdjęć, Suzanne zbudowała historię rodziny, której nigdy nie miała. Historię tak barwną i godną pozazdroszczenia, że niejedna „prawdziwa” rodzina może poczuć ukłucie zazdrości.
O co w tym wszystkim chodzi? O to co zawsze…. stereotypy, staropanieństwo, powierzchowność świata, w którym żyjemy. Suzanne Heintz doskonale wyśmiewa małomiasteczkowy sposób myślenia i marzenia o „amerykańskim modelu rodziny”, tak idealnym, jak i nieprawdziwym.
Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed" Suzanne Heintz "Life once removed"

Suzanne Heintz „Life Once Removed” >>> TUTAJ


Tagi: , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *